вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Летечки мравки ја вознемируваа Вознијацки на мечот со Макарова (Видео)

Каролине Вознијацки е најголемото разочарување на досегашниот дел од женскиот дел на Грен слемот Вимблдон. Данската тенисерка која беше втора фаворитка за трофејот не успеа да се пласира ниту помеѓу 32-те најдобри.

Вознијацки вчера загуби од Русинката Елена Макарова, а за време на нивниот меч беше вознемирувана од летечки мравки. Можеби мравките се една од причината за големото изненадување кое се случи во второто коло на Вимблдон.

Макарова во следната рунда ќе игра со Луси Сафарова од Чешка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top