среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

„Јако, јако“, новиот летен хит на Лозано ќе си го потпевнувате од прва (Видео)

Поп-пејачот Влатко Лозановски го промовираше видеозаписот за новата песна „Јако, јако“ . Автори на песната се Лазар и Магдалена Цветковски . Спотот се снимаше во аква паркот „Фантази“ во Кушадаси – Турција, а го режираше Даниел Јовески. Музата со која Лозано се појавува во видеото е преубавата манекенката и ТВ водителка Мартинија Георгиевска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top