понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Делови од Карпош и Сарај утре без струја

Без струја утре ќе останат дел од општините Карпош и Сарај. Од РЦУК Скопје информираат дека во периодот од 9 до 13 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците на дел и од ул. „Московска“ во општина Карпош.

Без струја од 12 до 13.30 часот ќе бидат корисниците од Горно Нерези, Етно Село во општина Карпош и селата Крушопек и Горни Крушопек во општина Сарај.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top