среда, 21 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Ким се прошета и сељачкото стана модерно (ФОТО)

Од Ким Кардашијан веќе се навикнавме да гледаме буквално сè, почнувајќи од нејзините чудни модни комбинации, но овој пат повторно се надмина себе.

Папараците ја уловија Ким Кардашијан Вест пред студио во Лос Анџелес во нејзиното најфатално издание досега. Старлетата искомбинирала дуксер, бициклистички, чанта од крокодилска кожа, сето тоа во беж боја, додека на нозете носела црни влечки и сиви спортски чорапи.

Подобар поглед кон своите стапала Ким ни овозможи на својот Инстаграм профил, односно Инстаграм Стори, каде откри дека тоа е дело на нејзиниот сопруг Каније Вест. Тоа секако не требаше да биде изненадување со оглед на тоа дека Ким е подвижна реклама за неговиот бренд Yeezy.

“Најудобните чорапи и влечки”, напиша Ким на фотографијата, а пренесува Index.hr, што можеби е вистина, но не би требало да се носат заедно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top