четврток, 22 ноември 2018 | Вести денес: 38 ново

Кои се најголемите маани на секој хороскопски знак?

Секој хороскопски знак има свои доблести, маани, добри и лоши навики. Јасно е дека никој не е совршен, но секогаш можеме да работиме на себе за да бидеме подобри. Можете да почнете со тоа што ќе дознаете кои се вашите најголеми маани според хороскопскиот знак.

Овен: Брзо се разлутува, а минута подоцна се однесува како ништо да не се случило.

Бик: Тврдоглави се и не се подготвени да го сменат мислењето дури ни тогаш кога другите му докажуваат дека греши.

Близнаци: Лесно губат внимание, па затоа одговараат на пораките неколку часа откако ги добиле.

Рак: Тешко им е да кажат не.

Лав: Имаат големи очекувања од луѓето и многу лесно се разочаруваат.

Девица: Премногу размислуваат, дури и тогаш кога немаат за што да се грижат.

Вага: Им треба цела вечност за да донесат одлука.

Скорпија: Никому не веруваат, бидејќи мислат дека сите им мислат лошо.

Стрелец: Ветуваат повеќе одошто можат да исполнат.

Јарец: Премногу работат и никогаш не оставаат време за опуштање и одмор.

Водолија: Не знаат како да покажат дека се грижат за другите луѓе.

Риби: Им простуваат на луѓето кои не ја заслужуваат нивната прошка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top