вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Претседателката на Хрватска го славеше пласманот на фудбалерите во четвртфиналето на СП (видео)

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ вчера од трибините го следеше натпреварот во Данска. Грабар лично им чеситала на репрезентативците, па секој посебно го прегрнала и му упатила честитки.

Фудбалерите на Хрватска се пласираа на четвртфиналето на Светското првенство во Русија после подоброто изведување на пенали во мечот со Данска. Во регуларниот тек резултатот беше 1:1.

Погледнете каква била атмосферата во соблекувалната по победата:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top