среда, 21 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Пет работи што мажите ги бараат кај девојките, а немаат врска со изгледот

Бикини сезоната е во полн ек, а тоа кај девојките буди мисли дека не се толку привлечни ако немаат совршено тело. Токму затоа, би требало да знаете кои работи ги бараат мажите кај жените, а немаат врска со изгледот…

Самодоверба
Не е важно изгледате, туку како го носите тоа што го имате.

Љубезност
Арогантните девојки не се воопшто привлечни. Најпривлечни се девојките кои се љубезни.

Грижливост
Истражувањата покажуваат дека сè почесто мислиме само на себе, а грижливоста кон другите станува сè поретка особина.

Смисла за хумор
Особено ако умеете да се смеете на своја сметка.

Комуникативност
Сè повеќе мажи (но и жени) се жалат дека им недостасува ова. Ако дечкото ужива во разговорот со вас, тоа ќе му значи многу повеќе од изгледот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top