вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Kонтролор на ЈСП истепал патник

Вчера во 12 часот во Полициската станица Гази Баба 60-годишен скопјанец Ј.П. пријавил дека бил истепан од контролор на ЈСП.

Од МВР информираат дека инцидентот се случил околу 7.30 часот на улицата „Алија Авдовиќ“.

Физичкиот напад се случил во моментот кога се симнувал од автобус број 65. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top