вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 93 ново

„Те Сакам“, новата песна на Мартија Станојковиќ ќе ве остави без здив (Видео)

Mладата македонска поп пејачка Мартија Станојковиќ пред пријателите, соработниците, колегите и претставниците на медиумите ја промовираше својата нова песна.

Поп балада е комплетно авторско дело на Александар Масевски. Имено, тој ги потпишува музиката, стиховите, аранжманот и продукцијата на „Те сакам“, како што носи наслов песната, во која акустична гитара свири Иле Спасев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top