петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 93 ново

Камион излета од коловозот на патот Охрид-Ресен

Рано утрово, поголем камион излета од коловозот на патот Охрид-Ресен, на околу 500 метри пред тунелите.

Според првичните информации, станува збор за товарно возило кое во моментот на незгодата пренесувало бродски контејнер со роба.

Неофицијално, во незгодата нема повредени лица.

извор: ОхридПрес фото: FB/DaltonCheguevara Dalton

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top