вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 93 ново

Ѓоко Танески: Му се смеев на Наум за невремето, и мене ме снајде истото

Поп-пејачот Ѓоко Tанески го прекина семејниот одмор во Грција и поради невремето и поплавите замина дома, во Охрид.

„Живи и здрави сме, успеавме да излеземе од апартманот, набрзина влеговме во автомобил и тргнавме накај домa“, вели за Женски магазин пејачот.

Тој со семејството одмараше во местото Ормос Панагиас, на вториот крак на Халкидики.

„Му се смеев на мојот пријател Наум Петрески кога медиумите пишуваа дека исчезнал по големото невреме ловејќи риба во Австралија. Сега и мене ми се случи истото“, изјавил Танески во телефонски разговор.

Целиот текст прочитајте го на Женски магазин

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top