петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 94 ново

Бензините поевтинуваат – ова се новите цени на горивата!

Бензините поевтинуваат за денар, цената на дизелот не се менува. Ова е одлуката на Регулаторната комисија за енергетика која почнува да важи од полноќ.
Новата цена на 98 октанскиот Супер ќе биде 73 денари за литар, за 95 октанскиот ќе се продава за 71 денар. Цената на дизелот останува 63,5 денари за еден литар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top