среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 57 ново

Срби нападнале Хрвати во Москва и им го украле знамето (фото)

Нетрпеливоста помеѓу Балканците редовно се пресликува кога се во прашање фудбалските навивачи, а како што јавуваат медиумите од соседството, на Мундијалот во Русија вчера се случил инцидент помеѓу српски и хрватски навивачи во Москва во кој подебелиот крај го извлекле фановите на „коцкестите“.

Навивачка група од Земун нападнала Хрвати од Широки Бријег и им го украле знамето, со кое подоцна се фотографирале пред локал во руската престолнина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top