среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 57 ново

Професорка заврши во затвор: По наставата имала секс со тројца ученици (Видео)

Поранешна професорка по физичко образование од Охајо добила 30 дена затворска казна поради секс со тројца свои ученици.

36-годишната Тифани Ајчер Ајчлер им се извини на учениците и семејствата пред да ја сослуша казната.

Таа признала дека имала секс со тројца ученици, двајца од 18 и еден од 17 години. Еден од состаноците се случиле во училница веднаш по завршување на наставата.

Нејзиниот адвокат побарал помала казна, тврдејќи дека Тифани е посрамотена и оти и е уништена кариерата со оглед на тоа дека веднаш морала да даде отказ.

Освен месец дена во затвор, професорката добила и три години условно, задолжителна консултација, 300 часа социјално-корисна работа, парична казна од 1.000 евра, а ќе мора да ги плати и трошоците за советување на своите жртви.

Во нејзината казна влегува и пишувањето есеи од тоа како ги навела и како дошло до тоа да има секс со малолетници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top