недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 24 ново

Мисиркова го повикуваше македонскиот народ: Да го сочуваме она што е стекнато по многу мачен пат, со пролеана крв од нашите предци (Видео)

Во името на нашиот завет, заеднички завет од нашите предци, во името на мојот славен предок Крсте Петков Мисирков кој што со своите постулати од пред 100 години не обврза сите да го чуваме тоа што е денес стекнато, по тој мачен пат, за што е пролеана крв од нашите предци. Мораме да го сочуваме тоа, заради нашето потомство за нашите деца. За нас граѓаните, вака зборуваше Елена Мисиркова заедно со „ЗА Заедничка Македонија“, повикувајки го македонскиот народ да не заборава на својата историја.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top