вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 93 ново

Уште ова го немавме видено, претседател свечено отвора сообраќаен знак на автопат (Видео)

Корисниците на друштвените мрежи го критикуваат претседателот на Украина, Петар Порошенко, кој свечено откри сообраќаен знак на реновираниот дел на патот Запрожје-Днјепар.

Внимание привлече делот кој украинскиот претседател, наместо по траиција да пресече лента, тој го тргна платното од сообраќајниот знак за време на отворањето на патот.

„Во топла и пријателска атмосфера, со бурни и долготрајни аплаузи на стотина Украинци, претседателот на Украина го откри сообраќајниот знак“, гласеше еден од ироничните коментари на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top