понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 97 ново

И ракометарот Филип Талески рипна во тавче: И кажа „да“ на Ена (галерија)

Македонскиот репрезентативец Филип Талески денес се ожени со својата девојка Ена. Тие се венчаа во
Крушево, родниот град на Филип, а по венчавката заминаа на семеен ручек со своите семејства.

22-годишниот Филип веќе неколку години игра за македонската ракометна репрезентација. Пред да отиде
Германија, беше член на „Металург“.

 

извор:репортер.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top