петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 57 ново

Изгоре фарма во Брвеница

Пожар избувнал во свињарска фарма во Брвеница. Според полицијата, вчера околу 18 часот во селото Брвеница-Тетово, во свињарска фарма сопственост на Д.Ј (29) настанал пожар, кој ја зафатил дрвената конструкција од фармата.

Причина за пожарот е дефект на агрегат за производство на електрична енергија. Пожарот бил изгаснат од страна на екипа од Територијалната противпожарна екипа од Тетово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top