понеделник, 12 ноември 2018 | Вести денес: 86 ново

Само што слетал, добил лисици на раце: Апсење вчера на скопскиот аеродром

Вчера во 12.30 часот на Граничен премин „Меѓународен аеродром Скопје“ на влез во Република Македонија по извршената пасошка контрола и проверка во Оперативна евиденција, било констатирано дека Н.Р. (34) од Крива Паланка евидира со мерка “А” (апси).

Лицето е приведено во 15.50 часот и е предадено на полициски службеници од Полициската станица-Крива Паланка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top