среда, 21 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Нумерологија: Што значат броевите од 1 до 5?

Според нумерологијата, броевите кои се повторуваат во вашиот живот имаат свое значење.

Број 1. Минатото оставете го зад себе. Време е за нов почеток. Бидете храбри, силни и ризикувајте бидејќи ризикот сигурно ќе ви се исплати. Конечно прифатете ја својата индивидуалност.

Број 2. Научете да ја следите својата интуиција. Мора да научите да соработувате со другите и бидете дипломатски настроени.

Број 3. Воздржувајте се од озборување, критикување и жалење. Изразувајте се на креативен начин и најдете ново хоби.

Број 4. Приземјете се и создадете стабилност во својот живот. Бидете вредни и штедете пари. Започнете да создавате темел за својата иднина и фокусирајте се на здравјето.

Број 5. Бидете флексибилни. Ве очекуваат позитивни промени. Ослободете се од ограничувањата и препуштете се запознавајќи нови луѓе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top