среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 60 ново

Ребиќ заврши под задникот на Нивес Целзијус: “Ќе го држам тука седум дена”

Анте Ребиќ стана херој на Хрватска со голот против Аргентина, а исто така тој ја воодушеви ѕвездата Нивс Целзијус.

Популарната пејачка, кој секогаш привлекува многу внимание овој пат одлучи со новата слика на Инстаграм да му изрази благодарност на Ребиќ за одличната игра и погодок. Под задникот го напиша неговото име.

„И така, реков јас синоќа дека Ребиќ сигурно ќе постигне гол и дека има да го носам една недела на задникот (сакав да речам, еден месец, ама се збунив)…Ете, да не испадне дека не си стојам на зборот“, напиша Нивес на Фотографијата која ја објави.

Ќе видиме кој ќе биде следната “жртва” на најпопуларната и најсекси Хрватка, Нивес, а ако Хрватска продолжи вака, веројатно некој ќе заврши на градите на Нивес.

Извор: СпортМ

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top