недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 24 ново

Хаос во аргентинската репрезентација: Се степале двајца фудбалери по поразот од Хрватска

На Аргентина и се вратија реалните шанси за пласман во осминафиналето од Светското првенство, но ништо од тоа нема да биде можно ако не се поправи атмосферата во репрезентацијата.

А, таа дополнително била нарушена по поразот од Хрватска. Освен поразот кој е болен сам по себе, за катастрофа се погрижиле Хавиер Маскерано и Кристијан Павон кои се степале во соблекувалната.

Наводно, Маскерано бил бесен на голманот Кабаљеро кој беше виновен за првиот гол на противникот. Во негова одбрана застанал Павон, на кого Маскерано му се обратил со “бебе” и дошло до тепачка.

Инцидентот случајно го откри член на експедицијата на аргентинската репрезентација иако Маскерано и Павон го демантираат.

Извор: Спортклуб

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top