понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 114 ново

Геј-парада во Солун со политички пораки

Во Солун денеска се одржа седмата по ред „Парада на гордоста“, но и на овој настан не изостанаа политички пораки како онаа „Македонија не е грчка, таа е пе*ерска“.

На настанот учествувале и претставници од Македонија, пренесе порталот emagazin.mk.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top