понеделник, 16 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

Македонија во две минути (видео)

Македонската приказна, културното и историското наследство, успесите и падовите на македонскиот народ и се останато за Македонија, во само две минути.

Одличен историски преглед на случувањата низ историјата на Македсонија и македонскиот народ. Видеото е авторско дело на Мартин Стефановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top