вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 87 ново

Комитите со бакли се приклучија на протестот

Навивачката група „Комити“ се приклучи на протестот пред Собрание, организиран против промената на името. Тие дојдоа со запалени бакли и ги обиколија демонстрантите. Друга група носеше огромно знаме со кое високо се извива над главите на учесниците на протестот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top