вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 95 ново

Тамара и посвети песна на ќерката Хана (Фото)

Новитетите на македонската музичка сцена непрестано изненадуваат. Неверојатниот и моќен глас на Тамара Тодевска повторно ќе ни ја разнежни душата на сите.

На својот Инстаграм профил таа објави кратко видео директно од островот Амулијани во Грција позади сетот на снимањето на видео записот за новата песна „Довидување таго“.

За новата песна „Довидување таго“, Тамара Тодевска сподели ексклузивни детали кога гостуваше во емисијата „Вечер со Тијана“, каде откри дека токму таа песна е посветена на малата Хана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top