понеделник, 12 ноември 2018 | Вести денес: 87 ново

Македонските ракометарки ја совладаа Турција на Медитеранските игри

Македонските ракометарки ја совладаа Турција со 31-26 и со победа го почнаа настапот на Медитеранските игри во Тарагона.

Иако првиот дел од натпреварот мина во релативно израмнета игра, сепак Македонија на паузата замина со предност од 15-11.

Во второто полувреме македонските ракометарки ја одржуваа предноста до крајот на натпреварот за победата од 31-26.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top