сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 64 ново

„Комити“ со поддршка на вечерашниов протест

Протестот кој вечерва ќе се одржи пред Собранието на Република Македонија доби поддршка до Комити Скопје. Тие велат дека ќе о поддржат македонскиот народ во борбата за слобода и нема да дозволат промоција на ниту една партија или поединце, ниту пак сопствена промоција на протестите против договорот со Грција. Со должна почит кон сите држави тие наглаија дека нема да дозволат знамиња на други држави на протестот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top