среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 57 ново

Џака провоцира и на Инстаграм, Коларов му одговори

Гранит Џака и Џердан Шаќири не се израдуваа толку за првата победа на Светското првенство колку што таа е остварена против Србија.

Освен што на теренот во Калињинград летаа орли, својот пир го продолжија и на социјалните мрежи по натпреварот. Барем тоа се однесува на Џака кој упати уште една провокација.

„Еве ти Србијо, поради ова ме викаат Гранит Косово”, пишуваше на Инстаграм.

Во меѓувреме постот е избришан од неговиот профил.

Сепак, во меѓувреме Коларов му одговори на провокацијата.

 

„Ние сме Срби, ние сме над тоа примитивно ниво. Ние сме десет години пред тие кои така прославуваат“, изјави капитенот на српската репрезентација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top