понеделник, 12 ноември 2018 | Вести денес: 95 ново

Нетфликс снима филм за Евровизија

Компанијата Нетфликс снима филм, комедија, под наслов „Евровизија“.
Медиумите во САД наведуваат дека Нетфликс сака дополнително да се пробие на пазарот во Европа и дека најпознатиот фестивал на лесни ноти им се видел како добра можност за тоа.
Пишуваат и дека еден од авторите и глумци ќе биде Бил Фарел, комичар познат ширум светот со емисијта „Saturday Night Live“, но и бројните филмски улоги.
Деталите за филмот за Евровизија не се познати, но се чини дека челниците на фестивалот го дале својот благослов со оглед на тоа дека Фарел оваа година го следел Евросонг во присуство на еден од нив.
Од имињата кои најверојатно ќе бидат дел од проектот се спомнува и Ендрју Стил, бившиот сценарист за SNL. Стил е исто така љубител на Евровизија од 1999. година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top