вторник, 18 септември 2018 | Вести денес: 99 ново

Вратоврската од Заев останала в џеб – чија вратоврска носи Ципрас?

Вратоврската која денеска за прв пат ја стави грчкиот премиер Алексис Ципрас не е онаа што во неделата ја доби во Преспа од неговиот македонски колега, Зоран Заев.

Според информациите на грчкиот  „Весник на уредниците“ вратоврската која денеска ја носеше Ципрас му ја подари портпаролот на грчката влада Димитрис Ѕанакопулос.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top