понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 97 ново

Сараево поплавено (ФОТО)

После Србија и Хрватска, невреме ја погоди и Босна и Херцеговина.

Грмежи проследени со обилни врнежи зафатија поголем дел од земјата.

Како што пишуваат тамошните медиуми, поради невремето кое го зафати Сараево, бројни улици се поплавени, по што настанал колапс во сообраќајот.

По невремето кое го зафати главниот град Сараево, многу улици се поплавени, по што настанал колапс во сообраќајот.

Невреме денеска имаше и во главниот град на Србија, Белград.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top