петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 94 ново

Не можеше да се контролира: Легендарниот коментатор вака ги доживеа головите на Хрватска (видео)

Репрезентацијата на Хрватска со победата против Аргентина од 3-0 во рамки на Д групата од Мундијалот во Русија, синоќа се пласираше во 1/8 финалето.

Ребиќ, Модриќ и Ракитиќ погодија за „коцкестите“ во убедливата победа.

Забавно и интересно е да се слушне реакцијата на легендарниот коментатор на ХРТ, Драган Чосиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top