вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Каракамишева: Нимиц нема да го однесе договорот во Обединетите нации, само ќе напише извештај

– Најнова информација што ја добив од извор во ООН: Нимиц нема да го однесе договорот во ООН!, пишува универзитетската професорка, Тања Каракамишева на својот Фејсбук профил.

– Генералниот секретар му дал обврска само да напише извештај и да не го доставува договорот ниту во Советот за безбедност ниту во Генералното собрание! Ги заеба сите по ред. Тешка превара!, додава таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top