среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 58 ново

Уште една жртва на полициската бруталност: Ниту ги удирав, ниту ги гаѓав со камења и флаши, а ми се „потпишаа“ со две скршеници

– Малку доцнам, но само што излегов од 24 часовен притвор. Вчера Хунтата на сдс преку својата полиција спроведуваше “шарено-демократско-прогресивни техники на дисциплинирање народ, пишува Александар Вучковски, еден од учесниците на простестите пред Собрание кои го искажаа својот револт за договорот со Грција.

– Да не ви се колнам сега дека ниту ги удирав, ниту ги гаѓав со камења и флаши ниту плукав, ниту давав отпор при ставање лисици, а сепак ми се “потпишаа”.
Резултат на оваа наша „дружба“ се 2 скршеници на коски, на плешка и дланка, пишува тој на својот Фејсбук профил каде ги има објавено и сликите од неговите повреди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top