понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 93 ново

Мицкоски: Референдум кој нема да биде задолжителен ВМРО – ДПМНЕ нема да го признае

– Ставот на ВМРО – ДПМНЕ околу прашањето на референдумот е јасен и познат. Можам да кажам дека референдум кој нема да биде задолжителен ВМРО – ДПМНЕ нема да го признае. Доколку референдумот биде обврзувачки и биде успешен, сите ние ќе треба да го почитуваме тоа, не само нашата партија. Но тој прво треба да биде демократски, без манипулации, да се исполнат многу предуслови пред да биде одржан, истакна лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето вечерашно гостување во Алсат М.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top