четврток, 22 ноември 2018 | Вести денес: 29 ново

Мицкоски: Заев прифати капитулантски договор, преговорите донесоа апсолутна катастрофа

– За ВМРО – ДПМНЕ ова е капитулантски договое. Тоа е прифаќање на сите грчки позиции, 100 проценти. Решението требаше да се бара во рамки на некои наши позиции, но ние капитулиравме и прифативме ултиматум. Можеби не можеше да биде  50-50, нека беше асимитреичен во наша загуба, но никако не смееше да биде 100-0. Имавме капитулантско водење преговори кои очекувано донесоа апсолутна катастрофа, изјави претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на своето вечерашно гостување на Алсат М.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top