вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Кога веќе нема многу голови, има што да се види на трибините: Најубавите навивачки од Русија (фото галерија)

Мундијалот во Русија започна пред точно една недела, но за сега може да се каже дека големината и важноста на натпреварувањето го земаа данокот, па репрезентациите се уште не го играат својот најдобар фудбал, а ефикасноста не е на завидно ниво. Веќе кога поголемиот број на натпреварите до сега завршија со по еден или два постигнати гола, камерманите и фото репортерите и тоа како имаа што да снимат на трибините кадередовно  ги „ловат“ атрактивните навивачки од целиот свет.

Ова се само дел од дамите кои годинава го разубавија Светското првенство во Русија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top