вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Уапсен гостиварец поради фалсификуван мерцедес

59-годишен гостварец по потекло од село Чегране, а со место на живеење во Република Србија, е вчера уапсен на граничниот премин „Табановце“ поради фалсификуван мерцедес со српски национални ознаки.

„При контрола на патничко возило „мерцедес“, управувано од А.И. (59), било констатирано дека возилото е фалсификувано, односно дека има вградено делови од украдени возила во Република Чешка и Италија, како и фалсификуван ВИН број. Лицето било приведено и предадено во СВР Куманово за понатамошна постапка, а возилото со потврда за привремено одземени предмети било одземено“, велат од полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top