петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 56 ново

106 години чувано видео: Оригиналниот Титаник пред да тргне на пат

Досега се слушнати многу приказни за Титаник, како и што се случувало, но едно е сигурно дека веќе 106 години е на дното на океанот.

Погледнете го ова видео – оригинална снимка од вистинскиот Титаник пред да тргне на првото, а воедно и последно патување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top