понеделник, 12 ноември 2018 | Вести денес: 88 ново

Најбизарниот гол на Мундијалот (ВИДЕО)

Голема глупост направи Краховијак, враќајќи ја топката назад, но ќе остане дилема дали погодокот на Мбаје Нианг е регуларен, бидејќи во моментот додека полските фудбалери се обидуваа да ја вратат топката до голманот напаѓачот се наоѓаше надвор од игра што јасно се гледа видеото.

Сега прашање е дали добил дозвола да влезе на теренот…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top