вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Вардар и Металург носители пред ждрепката за Лигата на шампионите

Македонските претставници во Лигата на шампионите, Вардар и Металург, како носители ќе ја чекаат ждрепката за групната фаза, која ќе се одржи на 29 јуни во Виена.
Шампионот Вардар е носител во посилните групи А и Б, каде во првиот барабан е заедно со ПСЖ, додека вицепрвакот Металург е носител во условно послабите групи Ц и Д во друштво со Висла Плоцк.

Актуелниот европски шампион Монпеље е сместен дури во шестиот барабан за групите А и Б.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top