среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 57 ново

Ахмети го ратификува Договорот, Груби го овековечи лидерот (видео)

Артан Груби, пратеник и шеф на кабинетот на лидерот на ДУИ – Али Ахмети, со пренос во живо на неговата Фејсбук страница го овековечи гласањето на својот лидер на ратификацијата на Договорот за името со Грција.

Од видеото видливо е задоволството на Ахмети дека Договорот доби виза во Собранието.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top