петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 59 ново

Заев прашуваше: Кој е тој кој може да го продаде името и уставот? Тој е тој, не излажа, не продаде сите! (Видео)

Јас сум од оние гласачи кои ги викаат неопределени и секогаш гласам за понудена програма. Гласав за СДСМ јасно и транспарентно за нивната програма, ветувањата, колнењата, вели гледачка на утринската програма „Ја Сакам Македонија“, поставувајки прашање до премиерот Зоран Заев зошто кога претходно тврдел дека се ќе промени во како што ветувал тој „празната куќа“, сега кога е на власт вели неможам веднаш.

-Ветуваше промени на економски план, лажеше за видеа, имал аргументи, се колнеше: „Кој е тој кој може да го продаде името и уставот?“ Е тој е тој! Да се повлече веднаш! Не излажа господинот Заев, јас и многу други сме измамени, да се извини, да се сети што зборел и да поднесе оставка, јавно бара револтираната гледачка во утринската емисијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top