вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 93 ново

Пожар во автобусот со број 2 на „Партизанска“ (Видео)

Пожар избувна во автобусот со број 2 што вози по улицата „Партизанска“. Повредени нема.
Патниците во паника се симнаа кај трговскиот центар „Антико“ во Карпош 4. Тие сведочат дека неколку станици мирисало на оган и ненадејно избувнал чад од автобусот.

Веднаш пристигнаа полициска и противпожарна екипа.

Погледнете:

независен.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top