среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 57 ново

Бислимоски e владин предлог за нов претседател на Регулаторната комисија за енергетика

Владата на Република Македонија на денешната 75. седница одлучи да му предложи на Собранието нов претседател и членови на Регулаторната комисија за енергетика . За нов претседател на Регулаторна е предложен Марко Бислимоски, а за членови Наташа Вељановска, Атанаско Тунески и Куштрим Рамадани. На денешната седница Владата го именувала Александар Дамески за директор на Затвор во Прилеп.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top