среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 61 ново

Социјалните мрежи вријат- Граѓаните до Заев: Предавник, капитулатор, лажго

Граѓаните се гневни кон премиерот Зоран Заев. Тој денеска е гостин во емисијата „Само Вистина“ на телевизијата Канал 5, а на социјалната мрежа Фејсбук, под видеото можат да се забележат огромен број негативни коментари кон него.

Граѓаните го нарекуваат „предавник“, „капитулатор“, „лажго“…

„Договорот со Грција значи пропаст на Македонија! Никаков договор со Грција не ни е потребен“, „Немој да го лажеш народот. Може ќе влеземе во НАТО, но обезличени и непризнаени од никого. Каква е таа организација која со уцени ја уништува вековната историја на Македонија“, „Не ти е СРАМ, предвни на својот народ“, се само дел од коментарите кои граѓаните ги оставаат под видеото на Фејсбук каде што во живо се пренесува емијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top