среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 57 ново

Борко Ристовски замина во „Бенфика“

Борко Ристовски, првиот голман на репрезентацијата на Македонија започна нова авантура. Тој ја напушта Барселона и се сели во Португалија, а за тоа денеска пристигна официјална потврда. Бенфика е новиот клуб на Борко Ристовски, кој вели дека доаѓа со големи амции и желба да освои многу трофеи.

-Мислам дека секој човек секогаш треба да има амбиции, и јас доаѓам тука со амбиција да освојам што е можно повеќе трофеи. Бенфика е голем клуб со одличен проект и дојдов тука бидејќи сакам да освојувам титули, вели Ристовски, кој го носи дресот со број 16.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top