вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Радовиш пловен како Венеција: За неполн час поплавени домови и објекти (галерија)

За неполн час Радовиш беше зафатен со силно невреме со обилни врнежи од град и дожд,  кое предизвика голем број на поплавени домови и објекти, како и штета на земјоделските посеви.

Епилог на денешното невреме со силниот ветер, турнатите дрвја, оштетениот коловоз, и предизвиканите штети низ целиот град.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top