петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 117 ново

Вооружен грабеж ноќеска во Кисела Вода: Со пиштол влегле на бензиска, украле само 2 000 денари

Ноќеска околу 04.10 часот во бензинска пумпа на бул. „Борис Трајковски“ во Скопје, две непознати маскирани лица извршиле разбојништво.

Сторителите со закана со пиштол од вработените одзеле 2.000 денари од дневниот промет и побегнале. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top